775 173 306

FAQ

Je to bezpečné?

 

Bezpečnost je u nás na prvním místě. Proškolení instruktoři provedou účastníky praktickým nácvikem, bezpečností na hřišti i herním programem a dohlídnou na jeho hladký průběh. Hráči jsou vybaveni speciálními chrániči rukou a celoobličejovými maskami, které kryjí i uši a podle zájmu i nákolenkami. Při výběru šípů klademe důraz na prvotřídní zpracování a kvalitní materiály. Odlehčené zakázkové luky pocházejí z dílny renomovaného českého lukařství.

Věk účastníků?
DSC_0006

Plně hrající hráč je cca od 10 let. Mladší účastníci, mohou plnit pomocné úkoly (např. trpaslíci- záškodníci, apod). Herní skupina může být věkově různorodá, zkušení lektoři volí jednotlivé aktivity podle schopností jednotlivců, rozložení a nálady ve skupině.

Jak dlouho se hraje ?

Standartní herní blok trvá cca 1,5 hodiny, V první části se účastníci seznámí s lukem, jeho použitím a bezpečností. Následuje praktický nácvik, vysvětlení pravidel pro jednotlivé módy a hra samotná. Střídají se akční, odpočinkové, strategické i náhodou ovlivněné módy podle nálady a energie skupiny.

Kde se dá hrát?IMG_4521

Minimální herní prostor je 10 x 18 m s výškou min. 3,5 m, pokud je větší, tím lépe. Vyhovující je jakákoli místnost těchto rozměrů, nevadí sloupy, částečné zástěny apod. Nevhodné jsou prostory, kde hrozí úraz (např. s nezakrytými radiátory, apod.).

Při dobrém počasí lze hrát i venku na jakémkoli trochu upraveném povrchu (trávník, hřiště s povrchem, louka- pozor na výmoly :o)

Co si máme vzít s sebou?

Pouze sportovní obuv, pohodlné oblečení, pití, pokud je třeba tak malou svačinku. Hlavně ale dobrou náladu a chuť si hrát :o). Další vybavení lze při hře použít až po domluvě s instruktorem.

Mám vlastní vybavení. Mohu ho při hře použít?IMG_4612

Pokud hráč chce, může po domluvě s instruktore použít vlastní ochranné pomůcky (brýle, chrániče apod.). Při každé hře může dojít k poškození vybavení, proto je potřeba použití vlastního luku dobře uvážit. Dalším limitujícím faktorem je síla nátahu. Luk s nátahem nad 28 liber je pro naší hru příliš silný. Konečné slovo ohledně použití vlastního luku má vždy instruktor.

Máme svůj prostor a chceme uspořádat akci. Co máme zajistit?

Pokud máte tělocvičnu či sál o velikosti alespoň 10×20 m (podle počasí lze hrát i venku, nejlépe na travnatém či jinak upraveném povrchu), je z půlky vyhráno.

Přístup k zásuvce 220V není nutný, ale je výhodou. My zajistíme vše ostatní.

Kolik to bude stát?

V cenách, které najdete v záložce – „Ceník“ je zahrnuta doprava, DPH, odborné vedení akce, zapůjčení veškerých pomůcek a materiálu, fotodokumentace, čas na přípravu a úklid.

Náklady na dopravu lze přerozdělit mezi více zadavatelů např. pokud se domluví více škol či organizací v blízkém okolí. Orientační počet km lze zjistit snadno např. na Google maps. Při zadání trasy uveďte jako startovní místo Šternberk. Rádi k Vám přijedeme kamkoli po celé ČR.

Ohledně individuálních projektů nás neváhejte kontaktovat mailem či telefonicky.

Základní pravidla AA:DSC_0184 1

Základním pravidlem je užít si hru. Tím, že hráči respektují pokyny instruktorů se vyhnou zbytečným rizikům. Konkrétní pravidla se mění podle herních módů a instruktor Vás s nimi vždy předem seznámí.